O firmie Auerswald

. . 1960 . .

Przeszło 40 lat temu, dokładnie 1 marca 1960 roku inżynier Harro Auerswald zakłada firmę o nazwie „Auerswald”, zaczynając od produkcji transformatorów, elektromagnesów i urządzeń pomiarowych. Niebawem rozszerza swoją produkcję    o wyroby z tworzyw sztucznych i zajmuje się konstrukcją elektronicznych urządzeń sterowanych mikroprocesorami.

. . 1980 . .

1 stycznia 1980 roku zmienia się forma działalności tworząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Auerswald GmbH & Co. KG, której prowadzeniem zajął się syn Harro Auerswald’a – Gerhard Auerswald.

. . 1987 . .

Głównym przedmiotem działania firmy Auerswald staje się branża telekomunikacyjna. Zostaje uruchomiona produkcja pierwszych central telefonicznych zaspokajająca wymogi użytkowników indywidualnych, jak i niewielkich firm. 

. . 1988 . .

Ilość sprzedawanych urządzeń zaczyna przekraczać najśmielsze oczekiwania. Linia produkcyjna nie nadąża z realizacją zamówień, zmuszając zarząd firmy do podjęcia decyzji o rozbudowie firmy i zatrudnienia większej ilości pracowników.

. . 1993 . .

ISDN wkracza na rynek. Konstruktorzy firmy Auerswald reagują błyskawicznie, tworząc jedne z pierwszych central telefonicznych typu ISDN.

Wydarzenie to zmusza zarząd firmy do ponownego powiększenia powierzchni użytkowej i zatrudnienia nowych pracowników.

. . 1997 . .

Wykorzystywane do tej pory pomieszczenia już nie wystarczają. Na obrzeżach miejscowości Schandelah powstaje drugi nowoczesny budynek firmy. Podwójna powierzchnia użytkowa przyczynia się do powstania punktu sprzedaży, magazynu, hali produkcyjnej i montażowej oraz pomieszczeń, w których odbywają się szkolenia  i seminaria.  

Administracja i marketing rozwijać mogą się w do tej pory istniejącym budynku.

. . 1999 . .

Ogromnym krokiem w rozwoju produktu staje się wprowadzenie nowoczesnej, cyfrowej centrali telefonicznej o budowie modularnej, zapewniając tym samym stabilną pozycję na rynku telekomunikacyjnym.

Wszystkie centrale telefoniczne zostają wyposażone w oprogramowanie umożliwiające bezproblemowe połączenie komputera z centralą i przystosowane są do funkcji CTI.

. . 2000 . .

Strategia ostatnich lat zostaje wynagrodzona wraz z nadejściem nowego stulecia. 15% udział w rynku powoduje, iż firma Auerswald staje się jednym z wiodących producentów małych i średnich central telefonicznych na rynku niemieckim. Godne uwagi są również pierwsze sukcesy współpracy zagranicznej z sześcioma przedstawicielami firmy w Europie, m.in. z luxemburskim Telcom’em.

Auerswald wprowadza na rynek nowoczesny, modularny telefon systemowy obsługujący wszystkie funkcje centrali telefonicznej, ustalając tym samym nową normę telefonii systemowej.

Nowa linia produkcyjna - SMD gwarantuje optymalizację procesu produkcji i jakości produktów.

. . 2002 . .

Następuje przełom techniczny w świecie telekomunikacji. Nowy szybki internetowy transfer danych umożliwia wykorzystanie szerokopasmowego łącza internetowego do przekazu głosu bez utraty na jakości fonii.  

Konstruktorzy w firmie Auerswald reagują natychmiast tworząc nowe centrale typu ISDN/ADSL i adapter VoIP Auerswald Box zapewniając sobie tym samym miejsce na rynku telekomunikacyjnym w przyszłości.

W między czasie współpraca międzynarodowa staje się ważnym punktem rozwoju firmy. Następną firmą, która podjęła się współpracy z Auerswald’em to Grecki Telcom.

Kolejnym osiągnięciem w tym roku staje się zdobycie certyfikatu Öko-Audit ISO 14001 za m.in. bezołowiowe spajanie podzespołów elektronicznych.

 Copyright © 2005 by secom